NCU
 Національна кінематека України (НКУ) є спадкоємицею "Київнаукфільму"- кіностудії з світовим іменем, найбільшої в Європі спеціалізованої студії неігрового кіно. За більш ніж півсторіччя існування в числі своєї продукції вона випустила в світ понад півтисячі фільмів-лауреатів міжнародних та вітчизняних фестивалів. НКУ зареєстровано у міжнародному довіднику компаній з найвищим престижем - "Golden Book" (Лондон, 1994).
  Серед шедеврів світового неігрового кіно гідне місце посідають створені на студії картини "Мова тварин", "Чи думають тварини?", "Індійські йоги - хто вони?", "Сім кроків за обрій". В арсеналі творчих здобутків є й високопрофесійні ігрові стрічки та телесеріали, такі як "Мустанг-іноходець", "Доміно", "Люди й дельфіни". Добірки рекламних роликів відзначені призами на численних міжнародних фестивалях.
 Усього лише один рік (1993) в НКУ створено унікальний тематично цілісний цикл "Невідома Україна". Це - збірна назва серіалу, що складається з 144-х 15-30 хвилинних оповідей про маловідомі, або й зовсім приховані від широкого кола громадськості моменти історії нашої держави від найдавніших часів до сьогодення. Кожен з фільмів серіалу - це повноцінне серйозне наукове дослідження, що спирається на документи, твердо встановлені факти, чітко аргументовані погляди експертів, реалізоване у формі динамічної, цікавої, високохудожньої кіно розповіді. До складу серіалу входять також окремі цикли, присвячені історії українських війська, права та медицини.
 НКУ, залишаючись визнаним лідером у галузі неігрового кіно, невпинно розширює сферу своїх інтересів, перебуває у постійному пошуку нових втілень майстерності, досвіду і високої кваліфікації своїх творчих працівників. Для нас є цікавими всі форми співпраці у створенні та складності, найрізноманітнішого жанрового спрямування.
 Кадротека студії є унікальним зібранням кіно матеріалів, цінність яких з часом тільки зростає.
 НКУ має повну технічну базу класичної 35-мм технології кіновиробництва - власну лабораторію обробки плівки, знімальні павільйони, цехи спеціальних та комбінованих зйомок, цех технічної традиційної та комп'ютерної анімації, повний комплекс звукового оформлення фільму. Висококваліфіковані творчі й технічні працівники НКУ мають багаторічний досвід у всіх видах кіновиробництва.
 

НКУ знімає, зберігає, реставрує, впорядковує  і розповсюджує наукові, науково-художні та документальні фільми з яких формуються тематичні блоки:
наука і техніка - наука і техніка
культура та мистецтво - культура та мистецтво;
релігія - релігія;
етнографія і фольклор - етнографія і фольклор;
соціологія і філософія - соціологія і філософія
історія та археологія - історія та археологія;
авіація та космонавтика - авіація та космонавтика;
психологія і медицина - психологія і медицина;
екологія - екологія;
природа - природа;
міста України - міста України;
збройні сили України - збройні сили України;
спорт - спорт;
Чорнобиль - Чорнобиль;
ігрові фільми - ігрові фільми.
педагогіка - педагогіка